Viestintämateriaalimme uudistuivat

Kamarillemme myönnettiin JCI Finland Foundation -avustus, jonka turvin olemme toteuttaneet uutta viestintämateriaalia. Ehkä huomasitkin uudet esitteemme Yhdistysten Torilla 7.6.?

JCI Finland Foundation -rahaston keskeinen painopistealue on nuorkauppakamaritoiminnan jatkuvuuden ja elinvoimaisuuden turvaaminen ympäri Suomen. Saamamme avustus kohdennettiin markkinointimateriaalimme uudistustyöhön. Projektissa tehtävät hankinnat pystyttiin kohdistamaan kokkolalaisiin yrityksiin, jotka sijoittuivat hyvin toteutetussa hintavertailussa. Suunnittelutyön toteutti jäsenemme, muotoilija Eeva Välikangas-Yli-Koski.

JCI Finland Foundation on Suomen Nuorkauppakamareiden vuonna 2010 perustama rahasto, jonka tarkoituksena on tukea Suomessa toimivien paikallisten nuorkauppakamareiden toimintaa. Rahastoon voivat tehdä lahjoituksia Suomen Nuorkauppakamarit ry:n jäsenyhdistyksen entiset ja nykyiset henkilöjäsenet sekä Suomen Nuorkauppakamarit ry:n hallituksen päätöksellä myös muutkin tahot. Rahasto myöntää jäsenyhdistyksille taloudellisia avustuksia hakemuksesta. Avustusten myöntämisestä vastaa Suomen Nuorkauppakamareiden hallitus kansallisen päällikön esityksestä.

18891647_1719222031422068_7833377259462580800_o.jpg

Kuva: Jäsenemme Alexandra Haapala ja Roosa Risikko uuden rollupin ja yleisesitteiden äärellä. Kuva: Tanja Saukko

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s